Doprava.

Aktualne informacje dla kierowców

Czasami spotykam się z pytaniami, czy łatwo do nas dotrzeć, czy drogi są przejezdne, czy nas pod Tatrami nie zasypało i tym podobne. Nieraz rzeczywiście bywa niewesoło, a kiedy oglądamy wieczorne wiadomości, mamy wrażenie, że materiał nakręcono tuż za naszą wioską, w kierunku na Poprad :-)
Aktualne informacje dla kierowców Czytaj całość
 

Nawigacja, jak trafić do Vrbova

Jeśli macie nawigację, to nie ma problemu. Jeśli jednak inteligentne urządzenie nie znajdzie miejscowości Vrbov z kodem pocztowym 059 72, to spróbujcie wprowadzić następujące współrzędne: 49°5'16"N, 20°25'30"E. Ale co, jeśli nie macie nawigacji albo właśnie wyrzuciliście ją przez okno? Czytaj dalej... Na poniższej mapie google możecie zobaczyć, jak do nas trafić. Jeśli znajdziecie na mapie Poprad, Spiską Nową Wieś (Spišská Nová Ves) lub Kieżmark (Kežmarok), to możecie być pewni, że z nich, a także z innych miejsc na Słowacji nietrudno do nas trafić.

Ale po kolei. Przypuszczam, że jeśli mieszkacie niedaleko, nie będziecie mieli kłopotu z trafieniem do celu. Dlatego zakładam, że przyjeżdżacie z daleka. Zaczniemy więc od Bratysławy


z Bratysławy (ok. 350 km)


Wybór trasy zostawiam Wam. Bez względu na to, czy pojedziecie przez Donovaly czy przez Żylinę (Žilina), i tak będziecie przejeżdżać przez Liptowski Mikulasz (Liptovský Mikuláš) i Rużomberk (Ružomberok). A z Rużomberka autostradą do samego Popradu. Czyli musicie się kierować cały czas na Poprad.


z Popradu (16km)


Po zjeździe z autostrady (Matejovce - Poprad) należy kierować się na Kieżmark (Kežmarok). Przejeżdżacie więc przez Matejovce, następna miejscowość to Wielka Łomnica (Veľká Lomnica). Ale jedziecie dalej prosto aż do miejscowości Huncovce. Tam możecie zwolnić. Po pierwsze obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h i są przejścia dla pieszych, ale także dlatego, że powinniście skręcić w prawo. Zakręt znajduje się mniej więcej po środku wsi, tuż za przystankiem autobusowym. Tu nie ma już gdzie zabłądzić, a po drodze, po prawej stronie zobaczycie tylko miejscowość Žakovce, ale nie należy tam skręcać, bo nawet autobus błądzi tam przez 15 minut :-) Trzymajcie się głównej drogi. Jak tylko wyjedziecie pod górę, zobaczycie widoki znane z naszej strony internetowej, wieżę kościoła i cały Vrbov położony w dolinie :-)

z Kieżmarku (7km)


Kierujcie się na Spiską Nową Wieś (Spišská Nová Ves). Najbliższą miejscowością jest je Ľubica sąsiadująca z Kieżmarkiem (Kežmarok). Przejeżdżacie przez Ľubicę, a na końcu wsi, po prawej stronie ze stacją benzynową zobaczycie drogę prowadzącą prosto do nas. Po drodze zobaczycie jeszcze jeden zakręt - Tvarožná. Ale tam nie skręcajcie, trzymajcie się głównej drogi. Wjedźcie pod górę, a za drzewami ujrzycie Vrbov

ze Spiskiej Nowej Wsi (Spišská Nová Ves) lub z Lewoczy (Levoča) - 23 km z obu miast


Kierujcie się na Spiski Czwartek (Spišský Štvrtok). Jeśli jedziecie z Lewoczy, to dotarłszy do Spiskiego Czwartku, jedźcie dalej główną drogą w kierunku na Poprad i Jánovce. Jeśli jedziecie ze Spiskiej Nowej Wsi, to skierujcie się na główną drogę :-). Przed Wami prosta droga do Jánoviec. Znajduje się tam jedynie zjazd z autostrady, na który moglibyście przez pomyłkę trafić. A więc uważajcie. Może się Wam wydawać, że to autostrada, bo to nowa droga... I zaraz skręćcie w lewo na Jánovce. W Jánovcach skręćcie w prawo. Będziecie przejeżdżać przez miejscowości: Vlková, Abrahámovce, a jak zobaczycie stawy, to znaczy, że jesteście na miejscu.


Zväčšiť mapu
 
Cieszę się, że artykuł zainteresował Cię. Więc pospiesz się i zarezerwuj nocleg. Oferujemy tanie noclegi we Vrbovie bez prowizji dla pośredników!

Znajdź nas na Facebooku!