Zamek Spiski

Oceny: / 15
KiepskiŚwietny 

Spišský hradZamek Spiski (Spišský hrad) zalicza się do największych kompleksów zamkowych w Europie i jest największym zamkiem na Słowacji. Zajmuje powierzchnię ponad 41 tysięcy m2. Ale nie tylko z powodu wielkości w 1993 roku zamek został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego budowę rozpoczęto w dwunastym wieku i rozbudowywano przez kolejne 600 lat. Dziś już wiele z niego nie zostało, ale bliższe spojrzenie pozwoli dostrzec coś fascynującego w przeszłości tego kolosa, nawet jeśli dotychczas historia wcale Was nie pociągała...

 

Jak dojechać na Zamek Spiski?

Jadąc z Vrbova na Zamek Spiski należy kierować się na Lewoczę (Levoča). To znaczy, że najpierw jedziemy na Jánovce, a w Jánovcach skręcamy w lewo na Spiski Czwartek (Spišský štvrtok), a przed Spiskim Czwartkiem – na Lewoczę. Następnie przejeżdżamy przez Lewoczę, kierując się na Nemešany przez Spišský Hrhov. Celem jest miejscowość Žehra – należy skręcić z głównej drogi. Już z daleka widać zamek, więc nie ma obaw, że zabłądzicie.
Podczas naszej wyprawy, 28.02.2009 roku, jeszcze było zimno, ale mieliśmy trochę słońca, dzięki czemu udało nam się zrobić parę ładnych zdjęć.


Informacje o cenach biletów i godzinach otwarcia


Zamek jest otwarty dla zwiedzających od maja do października – codziennie od godz. 9:00 do 18:00, ostatnie wejście jest możliwe o godz. 17:00

Zwiedzanie dzienne
Dorośli 4,49€
Bilet ulgowy 2,16€
Bilet rodzinny 9,96€
Bilet grupowy (od 15 osób) 3,32€
 
Zwiedzanie nocą
Bilet normalny 5,48€
Bilet ulgowy 3,32€

Ceny i informacje na podstawie strony www.spisskyhrad.com

 

Zdjęcia z 28.02.2009


Spišský hrad

Spišský hrad

Spišský hrad

Spišský hrad

 

Spišský hrad
_
Spišský hrad

Spišský hrad

Spišský hrad

Spišský hrad

Spišský hrad

 
Cieszę się, że artykuł zainteresował Cię. Więc pospiesz się i zarezerwuj nocleg. Oferujemy tanie noclegi we Vrbovie bez prowizji dla pośredników!