Kąpielisko termalne Vrbov i jego położenie

Kąpielisko termalne Vrbov i jego położenie12.07.2009 - Uwaga, ten opis nie jest już zbyt aktualny. Aktualnie remont dobiega końca, a kąpielisko doczekało się kilku zmian, więc opis należy traktować orientacyjnie... Zmienił się basen pływacki, nie ma już basenu „ryby“, przybył za to „motyl“, jest także kilka innych zmian. Obecnie przygotowujemy dla Was nowy opis.

Admin

Kąpielisko znajduje się na obrzeżu wsi. Próbując dociec, z jakich czasów pochodzi, niczego nie znalazłem nawet w rozsypującej się książce wydanej z okazji 725-lecia nadania praw miejskich... A było to w 1996 roku. Książka jest mocno zużyta, ale kąpielisko istnieje dłużej, ponoć jest starsze ode mnie, a ja jestem z 1984 roku. Czym może się poszczycić w porównaniu z innymi kąpieliskami?
Mamy aż siedem basenów! I to nie byle jakich, wszystkie są napełnione wodą termalną o takiej temperaturze, że nie musicie się obawiać, że zmarzniecie.
Jeśli spojrzycie na poniższe zdjęcie, to w górnej części zobaczycie rząd drzew. Idąc z tego punktu na drugą stronę kąpieliska, czyli od dolnej bramy do górnej, jak nazywamy dwa wejścia na kąpielisko, przejdziecie około 400 m. Czytałem gdzieś, że całe kąpielisko zajmuje powierzchnię 6ha. To całkiem sporo. Zaletą jest także wszechobecna zieleń. Muszę przyznać, że przy budowie komuś na tym bardzo zależało i, że tak zielonego kąpieliska nie widziałem nigdzie indziej na Słowacji. A trochę ich już odwiedziłem
Czym może się poszczycić w porównaniu z innymi kąpieliskami? Mamy aż siedem basenów! I to nie byle jakich, wszystkie są napełnione wodą termalną o takiej temperaturze, że nie musicie się obawiać, że zmarzniecie. Jeśli spojrzycie na poniższe zdjęcie, to w górnej części zobaczycie rząd drzew. Idąc z tego punktu na drugą stronę kąpieliska, czyli od dolnej bramy do górnej, jak nazywamy dwa wejścia na kąpielisko, przejdziecie około 400 m. Czytałem gdzieś, że całe kąpielisko zajmuje powierzchnię 6ha. To całkiem sporo. Zaletą jest także wszechobecna zieleń. Muszę przyznać, że przy budowie komuś na tym bardzo zależało i, że tak zielonego kąpieliska nie widziałem nigdzie indziej na Słowacji. A trochę ich już odwiedziłem.


Zobraziť Thermal Park Vrbov na väčšej mape
 

Vrbov na facebooku: