Recenzja: Thermal Park Vrbov, kąpielisko termalne w Vrbovie – pierwszy dzień roku

Oceny: / 131
KiepskiŚwietny 
Thermal Park VrbovWiększość z Was pewnie jeszcze nie wie, co wydarzyło się od czasu remontu kąpieliska termalnego. Nadeszła najwyższa pora na zmiany i wszyscy byli ciekawi, co z tego wyniknie. Od otwarcia kąpieliska po remoncie, odwiedziłem je chyba trzykrotnie i mam nadzieję, że to wystarczy, aby przybliżyć Wam jego atmosferę. Z góry mogę powiedzieć, że jeśli wybieracie się do Vrbova, a nie byliście tu od czasu zakończenia remontu, to macie się na co cieszyć. Czytajcie dalej i obejrzyjcie zdjęcia.
Na wstępie muszę powiedzieć, że wcale niełatwo trafić do kąpieliska. Otóż dla pieszych idących z centrum Vrbova do wejścia, które znajduje się w centralnie usytuowanym, nowym budynku (pomiędzy dwoma dawnymi wejściami) nie prowadzi żadna droga. Co więcej, jeśli pójdziecie pieszo, będziecie musieli (przy takiej aurze, jaką akurat teraz mamy – błocie) skorzystać z głównej drogi pod górę, w stronę hotelu Flipper, co nie jest zbyt przyjemne, bo droga jest dość wąska, a wędrówka pod stromą górę wyczerpująca, więc samochód naprawdę może się przydać. Jeśli przyjechaliście samochodem, przejedźcie się wygodnie pod górę aż do hotelu Flipper i zaparkujcie. Stamtąd asfaltowa droga doprowadzi Was do przeszklonego, nowego budynku Thermal Parku Vrbov.

Thermal Park Vrbov, widok na: baseny odkryte
Thermal Park Vrbov, widok na: baseny odkryte


Po wejściu do nowego obiektu Thermal Parku Vrbov na pewno będziecie mile zaskoczeni. Jest nowocześnie wyposażony, przeszklony i ciepły, co po drodze przypadło nam do gustu.

Thermal Park Vrbov, widok na: budynek główny
Po uiszczeniu naprawdę niskiej ceny, która zależy od czasu, z zegarkiem na ręce przechodzicie przez bramkę do ławeczki, na której należy zdjąć buty. Obok niej znajduje się skrytka, w której można zostawić cenne przedmioty. Jest ona otwierana na czip w zegarku, więc obsługa jest dziecinnie prosta.
Thermal Park Vrbov - szatnieThermal Park Vrbov, basen

Następnie schodzimy niżej po schodach, gdzie znajdują się szatnie z szafkami. Szatnie wprawdzie nie są podzielone na damskie i męskie, jak np. w Beszeniowej, ale w tylnej części pomieszczenia znajdują się kabiny, w których można się przebrać. Szafkę należy zamknąć za pomocą zegarka i można udać się na basen.

Thermal Park Vrbov, widok na wejście do basenów

Idąc po schodach, zauważycie baseny. Wchodzi się do mniejszej części zwężającego się basenu. Ta część jest zakryta plastikowymi elementami, które odsuwacie ręką i idziecie dalej, na zewnątrz. Tu nie ma już dachu nad głową, praktycznie znajdujecie się pod gołym niebem. Ale chłód nie jest odczuwalny, ponieważ większość ciała znajduje się w ciepłej wodzie. Droga miejscami się poszerza i zwęża, a wzdłuż niej mogą siedzieć ludzie, co jednak nie przeszkadza w przejściu. Do tej części najwyraźniej nie jest doprowadzana woda termalna, a przynajmniej nie ma tego charakterystycznego zabarwienia, jest przejrzysta, co w Vrbovie nie jest zupełnie normalne. Droga prowadzi aż do podwyższonej krytej części. Następnie wchodzi się po schodach i przechodzi do następnego basenu - Motyl. Jeśli przyjdziecie w nocy, będziecie mieli okazję zobaczyć, że cała droga jest oświetlona mieniącymi się barwami i naprawdę przyjemnie się nią idzie. Oczywiście, cała część ma chromowane dno, można się usadzić z boku i pozwolić, by prądy wodne masowały nam ciało.

Thermal Park Vrbov, widok na wejście do basenówThermal Park Vrbov, widok na baseny odkryte

Krytym przejściem, które oddziela przejrzystą wodę od typowej termalnej, przechodzi się do basenu Motyl. Jest on naprawdę spory, woda ma temperaturę około 37 stopni Celsjusza i jest dużo miejsca, gdzie można usiąść i korzystać z podwodnego masażu. Cały basen jest zupełnie nowy, ma chromowane dno i ściany. Nic tylko usiąść i relaksować się...

Thermal Park Vrbov, baseny odkryte
Thermal Park Vrbov, baseny odkryte

Po zagrzaniu się można przenieść się z Motyla do kolejnych dwóch basenów. Trzeba jednak przejść przez odkrytą część, co nie byłoby problemem, gdybyśmy umieli latać, ale przejście po chłodnej powierzchni sprawia, że najchętniej znów wrócilibyście do wody! :-)

Thermal Park Vrbov, baseny odkryte
Thermal Park Vrbov, baseny odkryte
Thermal Park Vrbov, basen Motyl


Kolejne dwa baseny powstały poprzez podzielenie starego basenu pływackiego. Około 1/3 powierzchni wykorzystano do stworzenia kolejnego basenu siedzącego. Nie jest on jednak tak komfortowy jak Motyl, nie ma bowiem chromowanego dna i ścian. Ale i tak jest nieźle, woda jest tak ciepła jak w Motylu, a przejście do basenu pływackiego z chłodniejszą, ale na pewno nie zimną wodą, jest zupełnie bezbolesne, ponieważ baseny te z sobą sąsiadują. Pomniejszony basen pływacki ma oryginalne dno, dodano jednak prądy, wychodzące z dna wzdłuż ścian i w środku basenu, a w miesiącach zimowych woda ma idealną temperaturę. Krótko mówiąc, nawet jeśli nie pływacie, a jedynie chodzicie wzdłuż basenu, na pewno wytrzymacie w nim godzinę nie odczuwając chłodu.

Thermal Park Vrbov, widok na: baseny odkryte
Thermal Park Vrbov, widok na: baseny odkryte

Ponieważ jest zima, letnie baseny dla dzieci, ani basen „laminatowy” nie były napełnione wodą, ale i tak miejsca do kąpieli czy pływania było pod dostatkiem.

Cena za wstęp zależy od czasu, do którego dolicza się pół godziny na przebranie, więc możecie się do woli wymoczyć nawet w ramach 2,5 godzinowego biletu. Czas, który pozostaje można odczytać za pomocą zegarka na urządzeniach znajdujących się w krytych częściach kąpieliska. Ceny biletów są naprawdę bardzo korzystne. 5,5 € za osobę dorosłą na 2,5 h, 4 € za dziecko lub osobę niepełnosprawną.
To świetna cena w porównaniu np. z Beszeniową. Tam za 2 h spędzone na samych odkrytych basenach płaci się 9 € za dorosłą osobę.

Thermal Park Vrbov - restauracja

Żebym nie zapomniał: na najwyższym piętrze znajduje się restauracja, gdzie można coś przekąsić. Nieodłączną częścią kąpieli są masaże, które także są w ofercie Thermal Parku Vrbov. Zauważyłem też wózek, za pomocą którego można wygodnie przewieźć do wody osoby, które mają problemy z poruszaniem się.


 
Cieszę się, że artykuł zainteresował Cię. Więc pospiesz się i zarezerwuj nocleg. Oferujemy tanie noclegi we Vrbovie bez prowizji dla pośredników!


Moj-vrbov.sk nie jest właścicielem kąpieliska. Próbujemy jedynie obiektywnie informować o kąpielisku. Może się zdarzyć, że informacje podane na naszej stronie nie będą aktualne. Ten artykuł został ostatnio zaktualizowany w dniu 7/9/2020
Aby uzyskać najświeższe informacje, należy zapoznać się ze stroną internetową właściciela kąpieliska termalnego w Vrbovie: www.termalnekupalisko.com.
Zarządcą kąpieliska termalnego w Vrbovie jest spółka SALMOTHERM - invest s.r.o, 059 72 Vrbov 299, IČO: 36 660 639, IČ DPH: SK2022220464.

Znajdź nas na Facebooku!