Festiwal EĽRO - Europejskiego Rzemiosła Ludowego

Festiwal EĽRO 2013W tym roku w Kieżmarku odbyła się kolejna edycja festiwalu Europejskiego Rzemiosła Ludowego. Wrzucam kilka zdjęć, żeby przybliżyć tematykę.
Już od kilku lat festiwal EĽRO w Kieżmarku jest miejscem spotkań nie tylko rzemieślników – tych bardziej popularnych czy rzadkich, o których istnieniu wiele osób nie ma pojęcia – lecz również amatorów szermierki historycznej, zespołów folkowych, muzyków, aktorów i innych gości z okolic, których przyciągają bogate tradycje miasta. W tym roku było podobnie. Szkoda tylko, że festiwal nie trwa dłużej. Trzy dni to zdecydowanie za mało jak na taką urokliwą imprezę. Podczas tej imprezy Kieżmark wraca do przeszłości, na ulicach można zobaczyć rzemieślników, poczuć niesamowitą atmosferę, którą tętni miasto. W tym roku jest już za późno, więc nie będę się dłużej rozpisywał, obejrzyjcie zdjęcia... Ale w przyszłym roku nie zapomnijcie: drugi tydzień lipca obowiązkowo w Kieżmarku!

Festiwal EĽRO - Europejskiego Rzemiosła Ludowego Czytaj całość
 

Kežmarok (Kieżmark)

Kežmarok - červený kostolKieżmark (Kežmarok) może się poszczycić dumną historią, jako miasto królewskie otrzymał prawa miejskie od króla Bela IV w 1269 roku. O jego bogatej historii świadczą budynki, które stoją tu do dziś. Choć na każdym zdjęciu Kieżmarku pojawia się zamek, kościół ewangelicki albo drewniany kościół ewangelicki, to miasto posiada o wiele więcej cennych zabytków. Kieżmark leży 7 km od Vrbova, czyli praktycznie 5 minut jazdy samochodem i jak już kiedyś sprawdziłem – zaledwie 7 minut rowerem, bo wystarczy zjechać z góry...
Kežmarok (Kieżmark) Czytaj całość
 
Cieszę się, że artykuł zainteresował Cię. Więc pospiesz się i zarezerwuj nocleg. Oferujemy tanie noclegi we Vrbovie bez prowizji dla pośredników!

Znajdź nas na Facebooku!