Pieniny - spływ Przełomem Dunajca

Pieniny - Splav DunajcaBył 02.05.2008 roku, wcale nie było słonecznie, ale musieliśmy się gdzieś wybrać. A ponieważ już dawno chciałem dodać zdjęcia z Pienin na naszą stronę, było jasne, gdzie tym razem zawędrujemy... W Pieniny. Z Vrbova w kierunku na Spiska Stara Wieś (Spišská Stará Ves), cel - Czerwony Klasztor (Červený Kláštor)
Pieniny - spływ Przełomem Dunajca Czytaj całość
 

Zamek lubowlański (Ľubovniansky hrad)

Zamek lubowlański (Ľubovniansky hrad)W przerwie między świętami a Nowym Rokiem 2012 nie tyle z nudów, co z ciekawości wybraliśmy się na zamek w Starej Lubowli (Stará Ľubovňa). To kawałek od Vrbova. Według mapy Google odległość między Vrbovem a Starą Lubowlą wynosi 41 km, ale jesteśmy przekonani, że warto było się wybrać. Myśleliśmy, że na zamku będzie przewodnik, który nas oprowadzi, ale zamiast żywego człowieka dostaliśmy do ręki kartkę z zaznaczonymi punktami i opisem, co się w nich znajduje. To było niemiłe zaskoczenie, ale muszę przyznać, że po chwili nam się spodobało. Wszystko było dobrze opisane, zamek niedawno został odrestaurowany (remont w niektórych częściach wciąż trwa...) i wycieczkę możemy zaliczyć do udanych. Spacer po zamku zajął nam ponad godzinę. Niezainteresowanym na pewno zająłby mniej czasu… Ale zobaczcie zdjęcia i sami oceńcie.Zamek lubowlański (Ľubovniansky hrad) Czytaj całość
 
Cieszę się, że artykuł zainteresował Cię. Więc pospiesz się i zarezerwuj nocleg. Oferujemy tanie noclegi we Vrbovie bez prowizji dla pośredników!

Znajdź nas na Facebooku!