Festiwal EĽRO - Europejskiego Rzemiosła Ludowego

Festiwal EĽRO 2013W tym roku w Kieżmarku odbyła się kolejna edycja festiwalu Europejskiego Rzemiosła Ludowego. Wrzucam kilka zdjęć, żeby przybliżyć tematykę.
Już od kilku lat festiwal EĽRO w Kieżmarku jest miejscem spotkań nie tylko rzemieślników – tych bardziej popularnych czy rzadkich, o których istnieniu wiele osób nie ma pojęcia – lecz również amatorów szermierki historycznej, zespołów folkowych, muzyków, aktorów i innych gości z okolic, których przyciągają bogate tradycje miasta. W tym roku było podobnie. Szkoda tylko, że festiwal nie trwa dłużej. Trzy dni to zdecydowanie za mało jak na taką urokliwą imprezę. Podczas tej imprezy Kieżmark wraca do przeszłości, na ulicach można zobaczyć rzemieślników, poczuć niesamowitą atmosferę, którą tętni miasto. W tym roku jest już za późno, więc nie będę się dłużej rozpisywał, obejrzyjcie zdjęcia... Ale w przyszłym roku nie zapomnijcie: drugi tydzień lipca obowiązkowo w Kieżmarku!


Ponieważ obecnie, kiedy zawody rzemieślnicze nie są już tak powszechne coraz trudniej o dobrego rzemieślnika, zapraszam do odwiedzenia strony: remeselnici-slovenska.sk, która pomoże Wam znaleźć fachowca, kiedy będzie potrzebny. Cóż, czasy się zmieniają i nawet rzemieślnika szuka się dziś w internecie :-) 
 
Cieszę się, że artykuł zainteresował Cię. Więc pospiesz się i zarezerwuj nocleg. Oferujemy tanie noclegi we Vrbovie bez prowizji dla pośredników!

Znajdź nas na Facebooku!