Trasa rowerowa składa się z niewymagającej trasy z początkowym podjazdem z Vrbova do Tatrzańskiej Łomnicy, ale dalej jest to stosunkowo łatwa trasa dla roweru szosowego lub crossowego i średnio wyszkolonego rowerzysty. Całkowita długość to około 50 kilometrów, na trasie jest wiele sposobów na rozbudowę, urozmaicenie i dużo do zobaczenia i przeżycia. Podam w tekście.

Rower szosowy/przełajowy

⏱️2 godziny | ⬆️500m | 50 km

Trudność 6/10 ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Trasę rowerową zaczniemy w Vrbovie, gdzie jak zawsze polecamy zatrzymać się, jeśli nie mieszkacie już w tym regionie, tak jak my, więc wybrałem z Vrbova do wsi Žakovce. Z Žakovców prowadzi trasa rowerowa, nadal na głównej drodze do Huncovica. Tam konieczne jest połączenie z jedynym bardziej ruchliwym odcinkiem drogi, który na szczęście nie mierzy ani jednego kilometra. Mianowicie w Wielkiej Łomnicy skręcisz w kierunku Tatr Wysokich - Tatrzańskiej Łomnicy. Na drogach Wielkiej Łomnicy ruch jest już niewielki i jakiś samochód wyprzedził mnie w kierunku Tatrzańskiej Łomnicy. Ale droga jest bardzo szeroka, więc nie miałem z tym problemu. Trzeba powiedzieć, że z Vrbowa do Tatrzańskiej Łomnicy droga wznosi się (oddychasz tylko sporadycznie) - potem jest już tylko droga w dół - w końcu schodzisz z Tatr, więc jak inaczej. Za Kežmarkem ponownie wspinasz się w kierunku Vrbova.
Moja nawigacja zarejestrowała to wszystko, więc postaram się to do Ciebie przekazać:

Na mapie zaznaczyłem ciekawe miejsca:

- żółte to odpowiednio punkty, od których zacząłem. zakończył trasę
- skrzyżowanie jest oznaczone odwróconą literą T
- dalej na mapie znajduje się oznaczony przystanek autobusowy w Tatrzańskiej Kotlinie
- zaznaczony jest również staw za Spiską Belą, na którym podczas mojego postoju bawiło się wiele osób
- zaznaczony jest również dwór w Spiskiej Belej - część Strážki, o której już pisałam i na pewno warto ją odwiedzić

Kilka zdjęć, ale zacząłem robić zdjęcia trochę przed Spiską Belą 🙂

Załączam również link do strony, na której możesz wyświetlić szczegółowo mapę, a nawet pobrać ją do nawigacji Garmin lub innej nawigacji i śledzić mnie.
Pobieranie GPX do nawigacji.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *