Kieżmarski zamek

Kieżmarski zamekKieżmark i jego zamek znajdują się zaledwie nieco ponad 7 km od Vrbova. Jeśli podczas wypoczynku w Vrbovie trafi Wam się nienajlepsza pogoda (tak jak nam latem 2014 r.), wizyta w Kieżmarku i na zamku może wypełnić wakacyjny program. Przy okazji odwiedziliśmy też muzeum w poświęcone kulturze mieszczańskiej, znajduje się w centrum miasta. Obejrzyjcie nasze zdjęcia z Kieżmarku z krótkim opisem wycieczki.

Kieżmarski zamek jest jedynym w całości zachowanym zamkiem na Spiszu. Obecnie znajdują się w nim ekspozycje dokumentujące rozwój miasta i regionu. Spacer po zamku to okazja do poszerzenia wiedzy o prehistorycznym i średniowiecznym zasiedleniu Kieżmarku oraz rozwoju miasta w okresie od XIII do XIX wieku. Nie zabrakło też ekspozycji przedstawiających Kieżmarskie Bractwo Strzeleckie, Towarzystwo Spiskich Lekarzy i Aptekarzy dra med. Vojtecha Alexandra. Imieniem tego zacnego założyciela rentgenologii w Węgrzech nazwano także tutejszy szpital. Trasa zwiedzania prowadzi przez dziedziniec, korytarze, wieże z ciekawymi widokami i na pewno Was zaciekawi. Chciałoby się jednak poznać więcej szczegółów, ale może tylko ja jestem taki wymagający. Podczas naszej wizyty na zamku było dość tłoczno, ale cóż począć, gdy trafi się deszczowy urlop? :-)

Więcej informacji, i godziny otwarcia można znaleźć tutaj.

Kieżmark i jego zamek
Kieżmark i jego zamek Kieżmark i jego zamek Kieżmark i jego zamek Kieżmark i jego zamek Kieżmark i jego zamek Kieżmark i jego zamek Kieżmark i jego zamek Kieżmark i jego zamek Kieżmark i jego zamek Kieżmark i jego zamek Kieżmark i jego zamek Kieżmark i jego zamek Kieżmark i jego zamek Kieżmark i jego zamek Kieżmark i jego zamek Kieżmark i jego zamek Kieżmark i jego zamek Kieżmark i jego zamek Kieżmark i jego zamek Kieżmark i jego zamek