Według Chucka Norrisa narciarstwo biegowe to najlepszy sport na świecie! 😜 Gdzie są trasy biegowe pod Tatrami? W Lewoczy powiadasz? Fantastycznie zagospodarowany i 30 minut drogi? Dokładnie!

30 km od Vrbova, dokładnie 30 minut jazdy samochodem, znajdziesz to fantastyczne miejsce dla narciarzy biegowych. Centrum Nordyckie Levoča położone jest na grzbiecie na wysokości 960 m n.p.m. pomiędzy wsiami Ulóza i Vyšné Repaše, a to jego wielka waluta!

Dzięki twojemu wysokie położenie na grzbiecie Levočské vrchymożna tam uprawiać narciarstwo biegowe nawet wtedy, gdy w okolicach Vrbova nie ma śniegu.

Tutaj, w centrum, można znaleźć strona internetowa operatora 6 torów, a najdłuższa pętla ma długość 5 km. Podczas naszych śnieżnych wizyt pogoda nie była do końca optymalna, śniegu nie było nigdzie w okolicy. Nawet nie wierzyliśmy, że warunki będą tu takie dobre. To prawda, że ​​​​tutaj też śnieg topniał. W związku z tym część odcinków nie została oddana do użytku, ale nadal można było uruchomić stosunkowo duże obwody – 4,2 km. Tor jest profesjonalnie przygotowany zarówno do jazdy klasycznej, jak i łyżwowej.

Do dyspozycji Gości jest także bufet, obsługa, parking jest bezpłatny. Znajduje się tam również wypożyczalnia.

Narciarstwo biegowe odkryliśmy stosunkowo niedawno. Zaczęło się od zakupu przez rodziców nart biegowych. W tym sezonie jednak wszyscy jeździmy na nartach biegowych, czyli my z dwójką dzieci, rodzicami i siostrą z koleżanką. W sumie jadą do Vyšnégo Repáša – czyli dwa pojazdy za Lewoczą 🙂 I co więcej napiszę – odkryliśmy świetne narciarstwo biegowe dla rodziny, ale sportowiec też potrafi wczuć się w swój organizm. Byliśmy już cztery razy podczas tych ferii zimowych, jutro jedziemy ponownie 😉

Przeważnie tak to urządziliśmy, że po śniadaniu pojechaliśmy na narty biegowe, nam wystarczyły 2 godziny i potem zatrzymaliśmy się gdzieś na obiad, polecamy bezpośrednio w Lewoczy na rynku Restauracja Arkada.

O Lewoczy pisaliśmy już tutaj: Wizyta w letnim Lewoczaniu. I zakwaterowanie - tylko to polecamy Żółty dom – we Vrbowie. Bo po południu wybierz się na basen, albo wybierz się na spacer po Tatrach... To wszystko jest w naszym zasięgu.

Jedna odpowiedź do „Narciarstwo biegowe w Lewoczach – Vyšné Repaše”

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *