Wiele osób wciąż nie wie, co się wydarzyło od czasu przebudowy kąpieliska termalnego Vrbov. Zmiany były zdecydowanie na czas i wszyscy czekaliśmy na to, jak by to wyglądało. Od czasu otwarcia i po rekonstrukcji odwiedziłem basen około trzy razy i mam nadzieję, że to wystarczyło, aby przybliżyć Państwu jego atmosferę. Z góry mogę powiedzieć, że jeśli wybieracie się do Vrbova i nie byliście tu od czasu zakończenia przebudowy basenu, to macie na co czekać, bo czytaj dalej i dobrze oglądajcie zdjęcia.
Na początek muszę powiedzieć, że dojazd do samego ośrodka wcale nie jest łatwy. Mianowicie dla pieszych zmierzających z centrum Vrbova do wejścia, które znajduje się w centralnym, nowo wybudowanym budynku, pośrodku terenu (między dwoma dawnymi wejściami) nie ma chodnika. Dodatkowo, jeśli idziesz pieszo, będziesz musiał skorzystać z głównej drogi pod górę w kierunku hotelu Flipper na spacer w nurcie - błotnista pogoda, co nie jest przyjemne, ponieważ droga jest dość wąska i można pokonać strome wzgórze, więc auto naprawdę wypada dobrze. Więc jeśli go masz, podjedź wygodnie do hotelu Flipper i zaparkuj gdzieś przed nim. Następnie asfaltowa ścieżka zaprowadzi Cię do przeszklonego nowo wybudowanego budynku Thermal Parku na Vrbovie.

Po wejściu do nowego budynku Thermal Parku Vrbov na pewno będziesz mile zaskoczony. Jest nowocześnie urządzony, całkowicie przeszklony i jest ciepły, co nam odpowiadało po drodze.

Po zapłaceniu naprawdę niskiej ceny, która od czasu do czasu się rozkłada, kontynuujesz z zegarkiem pod ręką przez kołowrót do ławki, z której musisz zdjąć. Obok znajduje się miejsce na przechowywanie kosztowności. Działa na chipie w zegarku, więc rzeczy są przechowywane i odbierane naprawdę łatwo.

Na dole są szafki z szatniami. Chociaż szatnie nie są podzielone na działy męskie i damskie, takie jak w Bešeňovej, ale z tyłu pokoju z szafkami myślę, że jest wystarczająca liczba kabin, w których można się przebrać. Możesz wygodnie zamknąć szafkę zegarkiem i iść dalej w kierunku basenów.

W drodze na baseny jest kilka meczów. Najpierw obejdziesz pokoje z prysznicami, a następnie kontynuujesz, gdzie ponownie znajdziesz się w przeszklonej części budynku. Obecnie na tym piętrze znajduje się tylko jeden basen dla dzieci o nazwie „Lienka”. To jest dla naprawdę małych dzieci, które mogą tam oddać mocz. Podczas gdy jeden z rodziców tnie na dzieciach, drugi może wygodnie rozłożyć się na leżakach, które również znajdują się na tym piętrze. Przez przeszkloną ścianę można wyjść na taras, na którym w te zimowe czasy nikt się nie opalał.

Po schodach znajdziesz baseny. Wchodzisz do niewielkiej części basenu, która się zwęża. Ta część jest pokryta plastikowymi osłonami, które zdejmujesz ręką i kontynuujesz tym przejściem z ciepłą wodą dalej na zewnątrz. Nie masz tu nic nad głową, praktycznie wyleciałeś. Jednak zdecydowanie nie czujesz zimy, ponieważ większość twojego ciała jest wstępnie osolona w ciepłej wodzie. Ta alejka miejscami się rozszerza i zwęża, tak że ludzie mogą siedzieć w wodzie i można ładnie chodzić. W tej części chyba nie ma wody termalnej, przynajmniej nie ma takiego koloru, jest przeźroczysta, co nie jest zwyczajem w Vrbovie. Alejka prowadzi do podwyższonej, zadaszonej części, gdzie wchodzisz po schodach i przechodzisz do kolejnego basenu - Butterfly Pool. Jeśli przyjdziesz w nocy, przekonasz się, że cała aleja jest oświetlona zmieniającymi się kolorami świateł i brodzenie w niej jest naprawdę świetne. Oczywiście cała ta część ma chromowane dno, można usiąść na biodrach, a strumienie wody masować wszystkie części ciała.

Zadaszonym przejściem, które oddziela przezroczystą wodę z typowym, termicznym efektem, wejdziesz do Basenu Motyli. Jest naprawdę duży, woda w nim ma około 37 stopni Celsjusza, a miejsca, w których można się usadowić i masować ciało nad strumieniem, naprawdę wystarczają. Cały basen jest również zupełnie nowy, z chromowanym dnem i bokami, po prostu usiądź i wegetuj…

Z motyla można przejść do pozostałych dwóch basenów po wystarczającym podgrzaniu. Trzeba jednak przejść przez dzwon, co nie byłoby problemem, gdybyśmy mogli latać, ale przejście przez zimną powierzchnię może naprawdę zająć trochę czasu, ale przynajmniej wolisz to wszystko po powrocie do wody! 🙂.

Pozostałe dwa baseny powstały poprzez podzielenie starego basenu, z czego około 1/3 wykorzystano do stworzenia kolejnego basenu siedzącego. Nie jest jednak tak wygodny jak Butterfly, bo nie ma chromowanego dna i boków. Mimo to nie jest źle, woda jest ciepła jak w Butterfly, a przejście do zimniejszego, ale na pewno nie zimnego basenu jest zupełnie bezbolesne, bo są obok siebie. Zmniejszony basen ma oryginalne dno, ale dodano strumienie wody, które emanują z dna wzdłuż krawędzi i środka basenu, a woda w miesiącach zimowych jest idealna, krótko mówiąc, nawet jeśli nie pływasz , po prostu włócz się po regionach.

Ponieważ była zima, letnie baseny dla dzieci i basen z laminatu nie były wypełnione, jednak przestrzeń do pływania lub pływania naprawdę wystarczyła.

Przy wejściu płacisz za czas, do którego doliczane jest jednak 0,5 godziny przesiadki, więc zapłacisz również za zakupiony bilet 2,5-godzinny. Pozostały czas można odczytać na zegarkach na urządzeniach w zadaszonych częściach basenu. Ale cena za jaką kupujesz bilet jest naprawdę bardzo korzystna, bo to tylko 5,5 € za osobę dorosłą za 2,5 godziny, dziecko lub ZTP zapłaci tylko 4 €. W porównaniu m.in. Bešeňová to świetna cena, ponieważ płaci się tam za 2 godziny tylko w odkrytych basenach 9 € za osobę dorosłą.

Śledź aktualne ceny. Ostatnia aktualizacja znajduje się w naszym artykule.

Nie zapominajmy: na najwyższym piętrze znajduje się restauracja, w której można coś zjeść, a kąpiel obejmuje również masaże, które są również oferowane w Thermal Parku Vrbov. Zauważyłem też wózek inwalidzki, który może wygodniej przewozić nawet ciężko poruszających się ludzi do wody.

Ocena obiektywna?

(+) stan po odbudowie - dobry wygląd, również usługi
(+) niskie ceny
(+) doskonała woda termalna

(-) zły dojazd dla pieszych pochodzących ze wsi

8 odpowiedzi do „Recenzja: Thermal Park Vrbov, Basen termalny w Vrbov pierwszy dzień nowego roku”

   1. Zamówiliśmy jedzenie i smakowało okropnie, jakby było zepsute, a kiedy poszliśmy na drugie stoisko, zdobycie jedzenia zajęło godzinę.

 1. A gdzie jest ta woda Mleczno siarkowa jaka wasa w starym basenie po przebudowie wody są takie same jak przefiltrowane siłacze w innych basenach Podhala i slowacji czyli bezwartosciowe

 2. Przesłałeś piękne zdjęcia, udało Ci się, ale to dalekie od rzeczywistości.
  Baseny w pobliżu zjeżdżalni nie są sprawne, podobnie jak zjeżdżalnia, w recepcji nie ma informacji, że są nieczynne...
  Więc osiem kciuków w dół dla mnie…

  Byłem, widziałem, ale już nie przyjdę...

 3. Po wizycie na kąpielisku termalnym byłam zawiedziona, bo w przebieralniach nie było obsługi, woda nie była wycierana i wszędzie się ślizgało, nie mówiąc już o tym, że jedna z trzech toalet była niesprawna i na żadnym z nich nie było papieru toaletowego. Do niedawna środki obowiązywały, dobrze byłoby nadal przestrzegać zasad higieny.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *